Warszawa, ul. Wołodyjowskiego 67 (Mokotów)

+48 720 799 212

+48 660 778 322

KURS STACJONARNY

PRODUKCJA MUZYKI

Wypełnij formularz =>

Porozmawiamy, wyjaśnimy, doradzimy (sprawdzimy, czy ten kurs jest dla Ciebie)

Szczegóły

PRODUKCJA MUZYKI

Uczymy Praktycznie

Nie da się nauczyć tworzenia muzyki z książek. Trzeba ćwiczyć, tworzyć i powtarzać

Chcesz zacząć swoją przygodę z tworzeniem muzyki, przeczytałeś kilka artykułów w internecie i zaczynasz powoli tworzyć własne rzeczy, ale Twoje produkcje wciąż nie brzmią tak jak byś chciał? - ten kurs jest dla Ciebie.


Jesteś Djem i czujesz, że masz mnóstwo pomysłów, ale chciałbyś szybciej wejść na kolejny poziom muzyki i wyzwolić swoją muzyczną kreatywność? Zacznij tworzyć swoje produkcje muzyczne i graj przed publicznością nie tylko cudze, ale także swoje utwory!


Grasz na instrumencie, masz pierwsze kompozycje i chcesz stworzyć z nich pełnoprawny utwór, ale jeszcze nie wiesz jak? Przyjdź do nas poprowadzimy Cię krok po kroku i pokażemy Ci jak to wszystko działa – ten kurs jest dla Ciebie!


» .. a może

Nie masz jeszcze żadnego doświadczenia lub wykształcenia muzycznego - nie martw się! Jeśli po prostu się tym interesujesz i chcesz wydobyć z głowy swoje muzyczne pomysły nauczymy Cię jak to robić i poprowadzimy od podstaw!

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Jakie kursy oferujemy i

jak wygląda nauka w music?

Profesjonalny sprzęt

Będziesz mieć okazję pracować na najwyższej klasy sprzęcie audio oraz oprogramowaniu dostępnym w naszych pracowaniach.

Program Kursu

 • Płynna obsługa programów DAW tj. Ableton Live
 • Tworzenie muzyki na instrumentach zewnętrznych oraz kontrolerach midi
 • Z czego składa się utwór muzyczny. Rytm, melodia, brzmienie, harmonia
 • Jak budować współczesny utwór muzyczny. Struktura, aranżowanie, warstwy
 • Syntezowanie własnych barw i odtwarzanie barw zasłyszanych w innych utworach
 • Techniki i technologie występów na żywo z wykorzystaniem elektroniki
 • Podstawy promocji własnej twórczości w internecie

Opis kursu

Zajęcia z produkcji muzyki powstały dla osób pragnących zgłębiać tajniki tworzenia muzyki za pomocą współczesnych technik produkcji przy użyciu wysokiej klasy sprzętu analogowego i cyfrowego oraz środowisk DAW.


Jeśli ciekawi Cię tworzenie własnej muzyki, jeśli już się tym interesowałeś ale masz ochotę zabrać się za konkretną naukę, poszerzenie swojej wiedzy i dowiedzieć się jak pracuje się nad utworami w branży muzycznej ten kurs jest dla Ciebie!


Pokażemy Ci jak tworzy się utwór od podstaw wykorzystując popularne środowiska programowe jak Ableton Live.


Pokażemy Ci jak osiągnąć pożądane brzmienie, jakie są nowoczesne, pobudzające kreatywność metody produkcji muzyki oraz jak tworzy się kompletny utwór.


Jeśli nie masz doświadczenia lub wykształcenia muzycznego nie martw się! Jeśli chcesz wydobyć z głowy swoje muzyczne pomysły nauczymy Cię jak to robić i poprowadzimy od podstaw!

PROGRAM ZAJĘĆ – CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PO TYM KURSIE

Semestr I
 • Pełna obsługa DAW Ableton Live
 • Rytm w utworach
 • Budowa harmonii i melodii w utworach
 • MIDI , kontrolery MIDI i jak korzystać z zewnętrznych urządzeń i instrumentów
 • Syntezatory
 • Sound design - tworzenie własnych barw i edycja
 • Sound design – odtwarzanie barw zasłyszanych w innych utworach
 • Sampling, synteza granularna, wavetable
 • Nagrywanie
 • Z jakich instrumentów i wtyczek VST warto korzystać
 • Skąd brać dźwięki do utworówAranżowanie utworów
 • Podstawy miksu
 • Workflow i sposoby tworzenia utworów różnych producentów
 • Jak przenieść z głowy swoje muzyczne pomysły i przekuć je na muzykę

  Semestr 2
 • CZYSTA PRAKTYKA! – poprzez szlifowanie wiedzy, technik produkcji i narzędzi poznanych w pierwszym semestrze w trakcie tworzenia gotowych utworów muzycznych
 • Tworzenie finalnie dopracowanych utworów w czysto praktyczny sposób pod okiem producentów muzycznych z wieloletnim doświadczeniem. Od kompozycji, nagrania aż poprzez nadanie końcowego brzmienia i miks. Wykorzystasz i doszlifujesz tutaj wiedzę z pierwszego semestru o harmonii, kompozycji, produkcji, syntezie, rytmie, aranżowaniu w trakcie tworzenia właściwej muzyki.
 • Wspólne tworzenie utworów z kilkoma producentami muzycznymi w drugim semestrze pozwoli Ci w pełni rozwinąć umiejętności i muzyczne skrzydła czerpiąc maksymalną wiedzę i najlepsze doświadczenia od każdego z nich
 • Nagrania instrumentów na żywo, wokali, sampli, syntezatorów i innych w trakcie produkcji muzyki na zajęciach

  Zajęcia prowadzone są od podstaw począwszy od nauki DAW Ableton Live, wchodząc następnie w bardziej zaawansowane tematy zajęć tj. tworzenie progresji harmonicznej utworu, tworzenie melodii, synteza, sound design, aranż, miks, aż do tworzenia finalnych produkcji.

Uczymy Praktycznie

> Nauka trwa rok (2 semestry)

> Zjazdy i warsztaty odbywają się raz na 2 tygodnie i trwają po 4h każdy. Łącznie w ciągu roku odbędą się 24 zjazdy, czyli 96 godzin praktycznej nauki, dzięki której Twoja nauka tworzenia muzyki znacznie przyspieszy


> Zarezerwuj swoje miejsce Teraz

Wykonamy z Tobą masę ćwiczeń praktycznych na naszym sprzęcie w małych grupach.

Ile trwa kurs?

Jestem zainteresowany
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Zajęcia rozpoczynają się za:

Zostało 3 wolnych miejsc

Kto uczy w Music Laboratory ?

Ucz się od profesjonalistów.


Nasze zajęcia prowadzą osoby, które występują regularnie na największych festiwalach w Polsce i na świecie tj. Opener Festival, Off Festival, Audioriver, Primavera, SXSW oraz mogą pochwalić się wyprzedanymi wydawnictwami oraz osiągnięciami w branży muzycznej, a nie tylko edukacyjnej! To ważne uczyć się od praktyków, którzy z codziennego doświadczenia wiedzą jak tworzyć dobrą muzykę.

Bartosz Szczęsny to twórca muzyki i producent odpowiedzialny za produkcję topowych polskich zespołów takich zespołów jak Kamp!, Rebeka czy The Dumplings.


– od 2010 współtwórca zespołu REBEKA (ostatnia płyta Rebeki nagrodzona tytułem płyty roku (Gazeta Wyborcza) i w czołówkach innych rankingów )

– nominowany do Fryderyków za produkcję debiutanckiego albumu The Dumplings

– zagrał na największych festiwalach muzycznych europy i świata tj. Heineken Opener (Polska), Primavera Sound (Hiszpania), SXSW (USA), NYC2015 (USA), Zandari (Korea Płd), Eurosonic (Holandia), Europavox (Francja), Imagine Festival (Szwajcaria), Sziget (Węgry), The Great Escape (UK) i wiele innych

– supportował m.in. M83, We Have Band, Nicolas Jaar, Bonobo, Damon Albarn –– odpowiedzialny za brzmienie debiutanckiego albumu Kamp!

Bartosz Szczęsny

Zajęcia rozpoczynają się za:

Producent muzyczny (Rebeka)

Producent muzyczny, DJ, oraz realizator dźwięku. Współpraca z O.S.T.R., Killing Skills, Urbaniak.


Związany ze sceną hip-hop’ową, elektroniczną oraz jazz’ową. Zajmuje się realizacją dźwięku live oraz studyjną (reżyseria dźwięku, miks oraz mastering) i produkcją muzyki elektronicznej oraz postprodukcją dźwięku na potrzeby telewizyjne i radiowe.

Mikołaj Grzegorek

Zajęcia rozpoczynają się za:

Producent muzyczny, wykładowca

Na co dzień pracuje jako producent muzyczny, kompozytor i realizator dźwięku w studiu. Edukator zagadnień produkcji muzyki i realizacji dźwięku z wieloletnim doświadczeniem.


Twórca ścieżek do kilkunastu produkcji filmowych w tym pełnometrażowego filmu Dangerous Words From The Fearless (produkcja USA/LA) czy widowiskowej animacji Empsillnes Jakuba Grygiera (efekty specjalne do filmów Mission Imposible, Gniew Tytanów). Produkuje albumy m.in. dla Sony ATV Polska.


Laureat wielu nagród za muzykę m.in Transatlantyk FMC, Young Talent Award na festiwalu FMF, The Mark Awards i innych. Jego muzyka była wykonywana przez ponad stuosobowy skład orkiestry symfonicznej i chóru na koncercie na Tauron Arenie w Krakowie na gali jubileuszowej FMF przed bisko 15 tys. słuchaczy. Na koncie ma kilka autorskich wydawnictw solowych i kompilacji.

Paweł Górniak

Zajęcia rozpoczynają się za:

Producent muzyczny, kompozytor m.in. Sony ATV, realizator dźwięku

Wykształcenie realizatora dźwięku odbierał na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pracował już w takich firmach jak Fotis Sound (organizaującej największe koncerty w Polsce i za granicą takich gwiazd jak Lenny Kravitz, Red Hot Chilli Peppers, Iron Maiden, Nelly Furtado) czy też w poznańskim klubie Alligator jako realizator dźwięku, gdzie w ok. 1,5 roku zrealizował samodzielnie ok. 350 koncertów.


Ponad to współpracuje z poznańsko-bydgoską formacją Sielska jako główny realizator live gdzie opiekę nad dźwiękiem zapewnił na ponad 100 koncertach w całej Polsce. Aktualnie pracuje dla Klaus Poznań, a także udziela się jako edukator oraz wykładowca prowadząc wykłady z realizacji dźwięku, homerecordingu i PA m.in. w Regionalnym Ośrodku Edukacyjnym. Prywatnie, pielęgnuje swoją pasję do muzyki grając jako gitarzysta w formacji Mitochondrium.

Piotr Piechnik

Zajęcia rozpoczynają się za:

Realizator dźwięku,Wykładowca

Zaczynał dawno temu, grając Bacha. Później poznawał gitarowe riffy i brzmienie żywej perkusji. Inspirował go Trent Reznor, dzięki któremu powoli zaczął wkraczać w świat syntezy. Odkrył MIDI, poznał podstawy miksu scenicznego i studyjnego, eksperymentował łącząc instrumenty akustyczne z wtyczkami VST.


Czuł jednak, że komputer i kontrolery to nie to. Po jakimś czasie pojawił się Moog, którym kreuje swoje brzmienie. Kolejny był sekwencer, który umożliwił komponowanie i grę bez użycia klawiatury. Zaczął poznawać sprzęt i rozszerzać setup - potoczyło się bardzo szybko.


Usłyszeć go można było już na takich festiwalach jak Audiopole, Summer Contrast Festiwal, czy afterparty po Secret Rave (BE Kolektiv). Regularnie grywa w Poznaniu gdzie mieszka i tworzy, a także pojawia się gościnie w innych miastach Polski. Wspiera gitarową formację [deleted] od strony syntezatorów i samplerów. [deleted] można było usłyszeć m.in. w Radiu Czwórka, radiu PIK czy też na Usedom Rock Festival w Niemczech O sprzęcie mógłby rozmawiać godzinami, kocha analogi. Członek kolektywu BLACKSTAR, grającego technicznie, wyłącznie na żywo.

Dawid Nowak

Zajęcia rozpoczynają się za:

Artysta live act'owy, producent muzyczny

Michał Gutkowski (Polish Rave Order / Be Kolektiv) - Kameleon poznańskiej sceny klubowej, prezentujący swoją selekcję zarówno w undergroundowych klubach jak i tych bardziej komercyjnych.


Aktywny promotor odpowiedzialny za imprezy spod szyldu Be Kolektv, w szczególności Secret Rave oraz Kaskada Festival. Jego sety to eklektyczna mieszanka house i techno przyprawiona etnicznymi brzmieniami. Mimo stosunkowo krótkiego stażu na scenie, miał przyjemność zagrać w Kolumbii oraz kilkukrotnie w Berlinie, jak również w wielu undergroundowych klubach w naszym kraju.


Od dwóch lat rozwija swój warsztat producencki co zaowocowało wydaną w grudniu 2016 debiutancką EPką oraz kolejną zakontraktowaną na jesień 2017, która ukaże się pod szyldem Hydrogen Inc. sublabelu Nowojorskiego ICONYC. Aktualnie kończy pracę nad solowym albumem, który ukaże się jesienią tego roku.

Michał Gutkowski

Zajęcia rozpoczynają się za:

Wykładowca, tutor Ableton Live, producent muzyczny

Pysh – Polski producent, DJ, indywidualista z poczuciem humoru, który w muzyce idzie własną drogą, a nie podyktowaną modą, ukazując swoje spojrzenie na muzykę elektroniczną. To jeden z tych szczęśliwców dla których muzyka jest nie tylko pasją, a życiem i pracą. Systematycznie spędzany czas w studiu, już po kilku miesiącach od startu w 2009 roku przyniósł efekty w postaci wydania pierwszej EP’ki, a chwilę później duet Booka Shade uznał jego produkcję za najlepszą w organizowanym konkursie na remix kawałka „Regenerate”, co pozwoliło mu na rozwinięcie skrzydeł i występy w klubach. Trzy lata później podjął współpracę z niemiecką wytwórnią Einmusika Recordings, gdzie wydał swój winyl i następnie album, który trafił do sklepów w 2014 roku. W tym samym okresie otwierał Main Stage na festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver (PL). Do tej pory na jego koncie znalazły się wydawnictwa między innymi na Traum, Defected, Get Physical, Hafendisko, Steyoyoke czy Manjumasi.


Współdzielił scenę z takimi artystami jak: &ME, Pleasurekraft, Kolombo, Einmusik, Robert Babicz, Booka Shade, Butch, Josh Wink, Robag Wruhme, Kollektiv Turmstrasse, czy Nicole Moudaber. Zjeździł Polskę wzdłuż i wszerz oraz ma za sobą występy w takich zagranicznych destynacjach jak Berlin czy Zurich. Pomimo tego nie osiada na laurach pracując nad coraz to nowszym materiałem. Ale rozwój oznacza zmiany i tak też jest w jego przypadku. Po latach produkcji i dziesiątkach wydawnictw poszerzył horyzont i zagłębił się w pokłady dźwięków do których zawsze dążył. Postanowił diametralnie zmienić podejście do swojej muzyki ale jak zapewnia, zaowocuje to brzmieniami, którymi zaskoczy niejednego słuchacza.

Pysh

Zajęcia rozpoczynają się za:

Producent muzyczny, DJ

Urodziłem się w Nairobi, miałem okazję mieszkać w Warszawie (gdzie dorastałem), Katowicach (ukończyłem tamtejszą Akademię Muzyczną), Bostonie (gdzie zdobyłem dyplom Berklee College of Music), ostatecznie znajdując swój dom w Los Angeles, gdzie piszę muzykę i produkuję w swoim studio.


Ukończyłem Berklee College of Music w Bostonie. Gościnnie wykładałem także na Berklee oraz USC School of Cinematic Arts w Los Angeles. Niebawem wykładał będę takżę w Londynie.Pracę w Kalifornii rozpocząłem od tworzenia muzyki dla stacji telewizyjnych takich jak CBS, NBC, FOX, Discovery Channel, History Channel, HBO i wielu innych. Na liście moich projektów znalazły się m.in. seriale: „Bez Tajemnic” (reż. A. Holland, W. Smarzowski, M. Lechki, K. Adamik, A. Kazejak, J. Borcuch, A. Glińska; prod. HBO), „Paradoks” (reż. B. Lankosz, G. Zgliński i I. Brejdygant) oraz „Zbrodnia” (reż. G. Zgliński, S. Fabicki).Miałem także przyjemność komponować muzykę do gier video – obok trzeciej odsłony „Wiedźmina” (Dziki Gon oraz Krew i Wino) tworzyłem oprawę muzyczną m.in. do gier „Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana”, „Sniper: Ghost Warrior 3”, „The Vanishing of Ethan Carter” („Zaginięcie Ethana Cartera”), „Detached”, „Kursk” oraz „Attack of The Earthlinks”.


Jeśli chcesz zapoznać się ze wszystkimi moimi ważniejszymi projektami, zapraszam do poświęconej im zakładki – wśród nich znajdują się wyjątkowe w swoim rodzaju realizacje, takie jak oprawa muzyczna ceremonii otwarcia targów Hannover Messe 2017.

Mikołaj Stroiński

Zajęcia rozpoczynają się za:

Kompozytor muzyki m.in do Wiedźmin 3, Gwint, Bez Tajemnic

Producent, kompozytor i sound designer, poruszający się w stylistyce IDM, techno i elektronice.


Obecnie związany zniemiecką wytwórnią hafendisko w której niebawem wyda swój debiutancki album pt. TRUTH. Zagrał kilkadziesiąt koncertów live w Polsce w klubach (m.in. Smolna, Sfinks700, Luzztro, Basen) oraz na festiwalach m.in Audioriver, Soundrive, Spring Break oraz za granicą m.in. na Islandii, Słowacji, Litwie, w Holandii i Korei Południowej.


W swoich produkcjach poza instrumentarium elektronicznym sięga po nagarnia terenowe, instrumenty akustyczne oraz głos klasyczny. MANOID igra ze słuchaczem wplatając w techniczny rytm melodyjne motywy, które emocjonalnie angażują odbiorcę.


Struktury muzyczne to precyzyjne mozaiki punktowych perkusji osadzone w przestrzennych harmoniach. Współpracował z takimi artystami jak m.in Pola Rise, Kasper Bjorke, Sid Le Rock, Pysh, Black Light Smoke. Od wielu lat organizuje warsztaty z realizacji dźwięku, produkcji muzyki oraz skupia miłośników syntezatorów.

Karol Murawski (MANOID)

Zajęcia rozpoczynają się za:

Producent muzyczny w Manoid, Pola Rise

Alchemik dźwięku, muzyk elektroniczny, sound designer.


Od 12 lat związany z muzyką syntetyczną, w której tworzy pod aliasem Lord Qiuu.


Absolwent Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej, specjalizacji Dźwięk w Grach na Uniwersytecie Śląskim. Warsztaty z produkcji oraz historii muzyki elektronicznej prowadzi w Polsce i za granicą. Pisze dla gamemusic.pl największego polskiego portalu poświęconego muzyce z gier wideo. Współpracuje z Vile Monarch, producentem nagrodzonej na Digital Dragons 2017 gry Oh… Sir! The Insult Simulator.

Konrad Belina-Brzozowski

Zajęcia rozpoczynają się za:

Wykładowca

Kompozytor, producent muzyczny, dyplomowany Technik Realizacji Dźwięku, sound designer, recenzent sprzętu muzycznego, trener Presonus. Członek ogólnoświatowej organizacji broniącej praw autorskich PRS.


Wraz z grupą producencką (Soundeck) rozpowszechnia swoją muzykę na większości kontynentów do telewizji, radia, internetu, kin dla takich marek/stacji/firm jak np – BBC, Discovery, Big Brother, New, Zealand Film, Warner Bros Australia, Sky Sport UK, TBS Japan, Investigation Discovery USA, Gema Films Germany, TV3 Norway, France2, Milka.


Uczy podstawy budowy oraz kompozycji różnych gatunków muzycznych, np: Ambient; Action; Hip Hop; Drum And Bass; House; Dubstep; RnB; Romantic Comedy; Horror; Dance; Epic; EDM;


Prowadzi zajęcia studyjne – nagrania instrumentów, wokali; udźwiękowienie obrazu – animacja, fabula; podstawy Sound Design/Efekty Dźwiękowe; testy różnych instrumentów i sprzętu studyjnego wchodzącego na rynek.

Marek Truszkowski

Zajęcia rozpoczynają się za:

Kompozytor, producent muzyczny

Kompozytor i Sound Designer w dziedzinie filmów gier i multimediów.


Studiował kompozycję pod okiem Aleksandra Lasonia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Następnie kontynuował naukę na kierunku Dźwięk w grach na Uniwersytecie Śląskim.


Sebastiana fascynuje nie tylko muzyka klasyczna ale także muzyka współczesna i popularna od Jazz’u, Hard Rock’a, muzyki elektronicznej po muzykę ludową i metal.


Jest współtwórcą metalowej kapeli „Vates”. Improwizacja stanowi ważną część w jego życiu. Brał udział w wielu konkursach improwizatorskich – między innymi Transatlantyk festiwal w 2015 roku. Pasjonuje się grą na wielu instrumentach fortepian, gitara, perkusja, organy i akordeon. Tworzył muzykę do filmów krótkometrażowych oraz sound design i muzykę do gier ” Alice VR ” i ” The Wizards ” (Carbon Studio). Prowadzi zajęcia z gry na fortepianie, kompozycji i teorii muzyki.

Sebastian Syczyński

Zajęcia rozpoczynają się za:

Kompozytor i Sound Designer

Opinie

Jestem zainteresowany
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Zajęcia rozpoczynają się za:

Zostało 4 wolnych miejsc

Warszawa, ul. Wołodyjowskiego 67 (Mokotów)

+48 720 799 212

+48 660 778 322